Saskaņotais paziņojums

Kad jāpilda saskaņotais paziņojums?
Saskaņotais paziņojums ir jāpilda, kad ceļu satiksmes negadījumā nav cietušo, ir iesaistīti tikai 2 spēkrati, kas var turpināt ceļu, kā arī nav bojāta trešajām personām piederoša manta.

Kādas priekšrocības sniedz saskaņotais paziņojums?

laika ekonomija - pie zināmiem nosacījumiem nav jāgaida ceļu satiksmes policija;
mazāk tiek traucēta satiksme 
nav jāmaksā sods par negadījuma izraisīšanu un netiek noteikti soda punkti;
autovadītājam ir viegli orientēties situācijā, ja negadījums noticis citās Eiropas Savienības valstīs.

Saskaņotā paziņojuma aizpildīšana

Katrs no ceļu satiksmes negadījumā iesaistītajiem vadītājiem aizpilda izvēlētās veidlapas savu pusi (A vai B), pievērošot uzmanību veidlapas sadaļu nozīmei un paskaidrojumiem veidlapas otrā pusē. Tad katram transportlīdzekļa vadītājam jāparakstās par viņa sniegto dati pareizību.
Pēc saskaņotā paziņojuma aizpildīšanas un parakstīšanas katram transportlīdzekļa vadītājam obligāti jāpaņem viena aizpildītā paziņojuma eksemplārs. Cietušā spēkrata vadītājs savu saskaņotā paziņojuma kopiju iesniedz pretējās puses apdrošinātājam. Savukārt, vainīgais vadītājs to iesniedz savam apdrošinātājam.

Saskaņotais paziņojums par ceļu satiksmes negadījumu
Ja negadījuma rezultātā ir radušies materiāli zaudējumi, bet nav cietušo, atbrīvojiet braucamo daļu no transportlīdzekļiem un kopīgi ar otru autovadītāju aizpildiet saskaņoto paziņojumu apdrošinātājiem (derīgas aizpildīšanai ir tikai pie apdrošinātājiem pieejamās veidlapas).
Ieteikums: Ja neesat 100% pārliecināts, ka varēsiet aizpildīt „Saskaņoto paziņojumu par ceļu satiksmes negadījumu" tā, lai nebūtu ne mazāko šaubu un nepilnību tajā, kas vēlāk var Jums liegt iespēju saņemt apdrošināšanas kompensāciju, izsauciet ceļu policiju.

Eiropas ceļu satiksmes negadījuma paziņojuma komplekts pašlaik Latvijā ieviestajā variantā sastāv no divām vienādām veidlapām

Saskaņotais paziņojums (skat. attēlu) sastāv no piecpadsmit punktiem, uz kuru jautājumiem jāatbild un kuri nosacīti iedalāmi piecās grupās.

Pirmajā grupā ir dati par ceļu satiksmes negadījumu (1.līdz 5.punkts): negadījuma datums, laiks, vieta, ievainotie, ieskaitot viegli ievainotos (jāievelk krustiņš lauciņos jā vai nē), tāpat jāatbild uz jautājumiem par mantas zaudējumiem citiem transportlīdzekļiem un citiem priekšmetiem (izņemot transportlīdzekļus A un B un priekšmetus, kas saistīti ar transportlīdzekļiem A un B). Šīs grupas ailes parasti aizpilda viens no transportlīdzekļu A vai B vadītājiem.
 
Otrajā un trešajā grupā ir dati, kas attiecas uz transportlīdzekli A (zilā puse) un transportlīdzekli B (dzeltenā puse). Abu grupu jautājumi ir vienāda satura un tie ir vienādi numurēti. Šeit uzdodamas ziņas par apdrošinājuma ņēmēju, transportlīdzekli, apdrošināšanas sabiedrību, transportlīdzekļa vadītāju, ar bultiņu uz nosacītās transportlīdzekļa zīmes jāparāda sadursmes vieta, jāuzraksta redzamie bojājumi savam transportlīdzeklim un ir paredzēta neliela vieta savām piezīmēm. Šo grupu ailes aizpilda transportlīdzekļu vadītāji katrs savā Saskaņotā paziņojuma pusē.
 
Ceturtā grupa ir negadījuma apstākļi. Ja pirmās grupas datus noteica objektīvie negadījuma vietas apstākļi, bet otrās un trešās grupas datus negadījumā iesaistīto vadītāju dokumenti, tad šeit transportlīdzekļa A un transportlīdzekļa B vadītājiem, izdarot atzīmes katram savas puses lauciņos, kas ir numurēti, ir iespēja izteikt savu subjektīvo viedokli par negadījuma apstākļiem. Pēdējais lielākais kvadrātiņš ir paredzēts, lai tajā ierakstītu atzīmēto lauciņu skaitu.
 
Nosacītā piektā grupa ir laukums, kurā ir paredzēts uzzīmēt negadījuma skici sadursmes brīdī. To, protams, saskaņojot ar otru, aizpilda viens no negadījumā iesaistītajiem transportlīdzekļu vadītājiem. Šīs saskaņošanas nepieciešamības dēļ arī paziņojuma veidlapa ir ieguvusi nosaukumu Saskaņotais paziņojums. 
 
Veidlapā uzdotās informācijas pareizība un negadījuma skices atbilstība reālajai situācijai ar saviem parakstiem katram savā 15.punkta pusē ir jāapliecina abiem negadījumā iesaistītajiem autovadītājiem.
 
Saskaņotie paziņojumi tiek drukāti uz paškopējoša papīra un aizpildīti ar lodīšu pildspalvu, iegūstot oriģinālu un vienu kopiju. Oriģināls un kopija tiek sadalīta starp abiem negadījumā iesaistītajiem transportlīdzekļu vadītājiem (vecajā variantā trešo kopiju bija paredzēts iesniegt Ceļu policijā - piesakot ceļu satiksmes negadījumu).
 
Katram ceļu satiksmes negadījumā iesaistītajam vadītājam savs aizpildītais eksemplārs, likumā noteiktajā kārtībā (oriģināls vai kopija) jānodod transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas apdrošinātājam.

Pages

OCTA Pērc OCTA Online OCTA Kalkulators